Si vols consultar totes les llistes que es presenten al CONGRES DE DIPUTATS...

Posted by jruiz on 12 Febrer, 2008 21:46

CONGRESO DE LOS DIPUTADOS
 
1. PARTIDO POPULAR/PARTIT POPULAR (PP)
1. Sr. Francesc Ricomà de Castellarnau.
2. Sra. Alicia Alegret Martí.
3. Sra. Isabel Salas González.
4. Sr. José Barquier Rosillo.
5. Sr. Enrique de la Torre Llergo.
6. Sra. Joana Jornet Tomás.
Suplentes
1. Sra. Olga Elvira Cañas.
2. Sr. Eusebio Cortés Palau.
3. Sra. Mª del Pilar Juarez Romero.
 
2. PARTIT DELS SOCIALISTES DE CATALUNYA (PSC-PSOE)
1. Sr. Francesc Vallés Vives.
2. Sr. Joan Ruiz i Carbonell.
3. Sra. Maria Lluïsa Lizarraga Gisbert.
4. Sr. Anton Ferré Fons (Independent).
5. Sra. Aranzazu Ordovás Laborda.
6. Sra. Yolanda Quilez Castan.
Suplentes
1. Sra. Soraia Roig Segura.
2. Sr. Alejandro Caballero Madrid.
3. Sra. Maria Àngels Casado Burillo.
4. Sra. Consol Cordero González.
5. Sr. Francesc Juan Carceller.
6. Sr. Miquel Juncosa Sentís.
7. Sra. Rocio León Aller.
8. Sra. Kiryat Mercado Garrido.
9. Sr. Fernando Pérez Lafita.
10. Sra. Blanca Santos Franco.
 
3. PARTIDO COMUNISTA DEL PUEBLO DE CATALUÑA (PCPC)
1. Sr. José Juan Ferre Fornos.
2. Sra. Rosa Iranzo García.
3. Sr. Pedro Bartolomé Martinez Rojas.
4. Sra. María Ana Curto Marquina.
5. Sr. Alberto Santin García.
6. Sra. Clara García Berta.
Suplentes
1. Sr. Juan García López.
2. Sra. Mirna Ferre Fornos.
 
4. EI ESCONS INSUBMISOS-ALTERNATIVA DELS DEMÒCRATES DESCONTENTS (Ei)
1. Sr. Luis Fernando Turrents Díaz.
2. Sra. Mercedes Boix Plans.
3. Sra. Dolores Díaz Moniz.
4. Sra. Paula Muñoz Manero.
5. Sr. Antonio Álvarez Romera.
6. Sr. Ireneu Aymí López.
 
5. CONVERGÈNCIA I UNIÓ (CiU)
1. Sr. Jordi Jané i Guasch.
2. Sr. Raül Font-Quer i Plana.
3. Sra. Inmaculada Juan i Franch.
4. Sr. Xavier Bagés i Llasera.
5. Sra. Sílvia Pomés i Roset.
6. Sra. Ana Maria Ramos i Castro.
Suplentes
1. Sr. Oriol Vázquez i Tarrida.
2. Sr. Pedro Álvarez i Puyol.
3. Sra. Maria Mercè Dalmau i Mallafré.
4. Sra. Misericòrdia Montlleó i Domènech.
5. Sr. Santiago Pallàs i Guasch.
 
6. PARTIT PER CATALUNYA (PxCat)
1. Sr. Pablo Miguel Rivero Urgell.
2. Sra. Emilia Camps Llado.
3. Sr. Josep Bernades Reñe.
4. Sra. Maria Carmen Segura Güell.
5. Sr. Rafael Guillen Angel.
6. Sra. Marta Pardo Sanchez.
 
7. ESQUERRA REPUBLICANA DE CATALUNYA (esquerra)
1. Sr. Lluís Aragonès i Delgado de Torres.
2. Sr. Jaume Renyer i Alimbau.
3. Sra. Carme Pelejà i Anguera.
4. Sr. Andreu Fernàndez i Mateu.
5. Sra. Núria Gavarró i Rodríguez.
6. Sra. Teresa Vallverdú i Albornà.
Suplentes
1. Sr. Daniel Andreu i Falcó.
2. Sra. Isabel Sales i Coderch.
3. Sr. Josep Maria Castan i Estivill.
 
8. POR UN MUNDO MÁS JUSTO (PUM+J)
1. Sra. Gloria Folguera Ventura.
2. Sr. Pedro Castejon Silvo.
3. Sr. Luis Panzano Barbero.
4. Sra. Angela Maria Sanchez Nagy.
5. Sra. Maria Fernandez de Alarcón Medina.
6. Sr. Francisco Borja Perez Hernando.
 
9. FALANGE ESPAÑOLA DE LAS JONS (FE de las JONS)
1. Don José Gil Gispert.
2. Don José Ignacio Fontanet Vilalta.
3. Don Jorge Cartaña Miró.
4. Doña Vicenta Sanchez Arroyo.
5. Doña Mercedes Sanchez Aguilar.
6. Doña Antonia Rosa Martinez.
Suplentes
1. Don Juan Arans Herrero.
2. Don Antonio Medina Piqueras.
3. Doña Juana Canovas Mendez.
 
10. DEMOCRACIA NACIONAL (DN)
1. Sr. Manuel del Rio Folch.
2. Sr. Luis Lindez Cardenas.
3. Sr. Marc Lindez Pallares.
4. Sra. Rocio Buigues Martin.
5. Sra. Silvia Alcazar Colonques.
6. Sra. Gemma Castro Viciano.
Suplentes
1. Sra. Olga Pallares Rodríguez.
 
11. ALTERNATIVA MOTOR Y DEPORTES (AMD)
1. Don Pascual Molina Ramos.
2. Doña Rosa Martinez Argüelles.
3. Don Javier Gusi Ventura.
4. Doña Maria Felicidad Codesal Redondo.
5. Don Joan Rovira Merino.
6. Doña Francisca Martinez Garcia.
 
12. PARTIDO SOCIAL DEMOCRATA (PSD)
1. Doña Aroa Rodríguez Escobar.
2. Don Julio Antonio Dols Mazón.
3. Doña Carolina Irles Soto.
4. Don Antonio Anguita Valdivia.
5. Don Carlos Bares Manchón.
6. Doña María Dolores Toribio Cebrino.
Suplentes
1. Don Felipe Manuel Ortega Villagrasa.
 
13. UNION PROGRESO Y DEMOCRACIA (UPyD)
1. Don Antonio Piqué Gelonch.
2. Don Luis Fernando Valero Iglesias.
3. Doña Ana Belén Piqué de Celis.
4. Don Ramón Marín Álvarez.
5. Doña Amelia Padilla Roig.
6. Doña María Isabel Silvestre Fraga.
 
14. PARTIT ANTITAURI CONTRA EL MALTRACTAMENT ANIMAL (PACMA)
1. Doña Laura Reyes López.
2. Don Miguel Gutierrez González.
3. Doña Juana Reyes López.
4. Doña María Inmaculada Fabá Prats.
5. Don Pedro Martí Alcántara.
6. Don Alfonso Amorós Miralles.
 
15. ALIANZA NACIONAL (AuN)
1. Sr. Vicente Vallés Consarnau.
2. Sra. Silvia Calvo Souto.
3. Sr. Pedro Sánchez González.
4. Sr. Juan Carlos Arjona Benítez.
5. Sra. Eva Rodríguez Marsal.
6. Sra. Ana Belén Ruíz Lorenzo.
 
16. PARTIT OBRER SOCIALISTA INTERNACIONALISTA (POSI)
1. Don Eduard Arias Formatger.
2. Doña Olga Pardell Cazorla.
3. Doña Mª Elena Vilanova Murias.
4. Don Alejandro Climent Poblet.
5. Don Manel Serrano Serrano.
6. Doña Cristina Semis Ruzafa.
Suplentes
1. Doña Victoria Morcillo Ponce.
2. Don Marc Vicho Erustes.
 
17. PARTIT CARLÍ DE CATALUNYA
1. Sr. Hèctor Mir Llorente.
2. Sra. Paula Vilar Gil.
3. Sr. Hugo Fermín Núñez de Prado El Cid.
4. Sra. Maria Reyes Rodríguez González.
5. Sra. Nerea Giménez Blanco.
6. Sr. Jose Manuel Alvarez Eggert.
 
18. FAMILIA Y VIDA (PFyV)
1. Sr. Manuel León González.
2. Sra. Lucila Isabel Rodríguez Solé.
3. Sr. José Antonio Aguiló Folch.
4. Sra. Montserrat Miró Molias.
5. Sr. Carlos Líndez Ripoll.
6. Sra. María Cinta Pijuan Nolla.
 
19. ALTERNATIVA ESPAÑOLA (AES)
1. Sr. Alvaro Perez de Dios.
2. Sra. Milagros Ariza Soler.
3. Sra. Ana Gea Puig.
4. Sr. Roberto Hernández Fortuny.
5. Sra. Ana Maria Hurtado Sanchez.
6. Sr. Juan Carlos Menendez Rodríguez.
 
20. PARTIDO HUMANISTA (PH)
1. Sr. Pedro Cristobal Sobrino Gallardo.
2. Sra. Roser Cano García.
3. Sr. Simón Rodríguez Macia.
4. Sra. Mónica Maritza Larisbeascoa Trelles.
5. Sr. Alberto Caballero Fernandez.
6. Sra. María Josefa Fernandez Martínez.
Suplentes
1. Sra. María Santiago Martínez.
2. Sr. Antonio Malla Valenti.
 
21. NOSALTRES SOM (N som)
1. Don José Estrada Cruz.
2. Doña Elisabet Luque Garrido.
3. Don Francisco Gallego Guerra.
4. Doña Maria Teresa Calull Sanchez.
5. Don Jose Antonio Moreno Gallego.
6. Doña Maria Teresa Subirats Targa.
Suplentes
1. Doña Maria Luisa Cañon Romero.
2. Don Emilio Calvo Gomez.
 
22. FALANGE AUTENTICA
1. Don Jose Felipe Moncho Frances.
2. Doña Maria Concepcion Conesa Cuenca.
3. Doña Maria del Mar Peñalver Diez.
4. Don Luis Tomas Romero Garcia.
5. Doña Juana Maria Iniesta Ortega.
6. Don Julio Anton Castello.
 
23. LLUITA INTERNACIONALISTA [LI(LIT-CI)]
1. Sra. Anna Mª Morelló Just.
2. Sr. Moisés Xarles Comas.
3. Sra. Montserrat Puig Badal.
4. Sra. Elisabet Castanyer i Bachs.
5. Sr. Alejandro Pons Parra.
6. Sr. Gerard Comabella Roig (Independent).
Suplentes
1. Sra. Gemma Canadell Busso (Independent).
2. Sr. Joel Santaeulária Boquet.
3. Sr. Miquel Martí Freixas.
4. Sra. Maria Paloma Menéndez Fuster (Independent).
5. Sra. Natalia Peñalver Cot.
 
24. INICIATIVA PER CATALUNYA VERDS-ESQUERRA UNIDA I ALTERNATIVA (ICV-EUiA)
1. Sr. Lluís Suñé Morales.
2. Sr. Juan Manuel Patón Casas.
3. Sra. Amparo Pérez Esparza.
4. Sra. Pastora Roldan Crespo.
5. Sr. Antoni Puig i Solé.
6. Sra. Remei Martínez Torres.
Suplentes
1. Sra. Judit Algueró Llop.
2. Sr. Alfredo Valdivielso Romero.
3. Sra. Isabel Castell Sola.
4. Sr. Rogelio Moreno Valls.
5. Sr. Joan Roig Palau.
6. Sr. David Flor Sanchez.
7. Sr. LLuís Inglada Jané.
8. Sra. Teresa Fortuny Solà.
9. Sra. Montserrat Garcia Bares.
10. Sra. Teresa Escoda Mallafré.
 
25. PARTIT REPUBLICÀ CATALÀ (RC)
1. Sr. Manel Fort Cañellas.
2. Sra. Nuria Menasanch Martí.
3. Sra. Josepa Borras Rovira.
4. Sr. Jordi Nogués Rovira.
5. Sra. Maria Carmen Jiménez Fernández.
6. Sr. Jose Ruaix Urgell.
Suplentes
1. Sra. Dolores Serret Gasull.
 
26. PARTIDO IZQUIERDA REPUBLICANA-PARTIT REPUBLICÀ D'ESQUERRA (IR-PRE)
1. Sr. Felipe Martin Almendarez.
2. Sr. Enrique Fuero Garcia.
3. Sra. Consuelo Lorente Nuvials.
4. Sra. Maria Teresa Mendez Arufe.
5. Sr. Juan Ramon Navarro Perez (Independiente).
6. Sra. Jesica Parazuelo Blanco.
 
27. ESPAÑA 2000
1. Don Carles Prats Ferré.
2. Doña Carolina Puente Aznar.
3. Don Jose Luis Rius Martinez.
4. Doña Mª Teresa Bertran Alvarez.
5. Don Angel del Valle Adeva.
6. Doña Isabel Maria Caro Parga.
 
28. CIUDADANOS-PARTIDO DE LA CIUDADANIA (C's)
1. Don Francisco García Pérez.
2. Don Pedro María Altés Santos.
3. Doña María Luz Ramírez Mancha.
4. Doña Pepa Labrador Garrafón.
5. Don Oscar Montero Molina.
6. Doña María del Valle Vicente Colomer.
Suplentes
1. Don Vicente Castillo Molina.
 
 

Information and Links

Join the fray by commenting, tracking what others have to say, or linking to it from your blog.




Els comentaris d'aquest bloc estan moderats i son revisats pel seu propietari abans de ser publicats

 















Com se li diu al dia 25 de desembre: