C.E. Atlètics Móra la Nova

Som un equip de fútbol de 3ª regional de la població de Móra la Nova.

AT.MÓRA LA NOVA 1 - FLIX J.D 1

evallesp | 23 Noviembre, 2009 00:57

Emocionant derbi entre dos posibles aspirants al títol. En el minut 4 de corner es marca el 0-1. El Flix semblava que pels ultims resultats obtinguts aquí ho tindria fàcil, però es el nostre equip el que poc a poc va controlant el partit, i dominant el partit en el minut 29 obté l'empat a 1. A partir d'aquest moment l'Atlètics Móra la Nova te varies ocasions de posar-se per davant al marcador.

El Flix a la segona part, conscient de la millor qualitat del seu rival, va sortir a destruir el joc local a base de multitut de faltes i aprofitent per reorganitzar-se defensivament i contra atacar.

Em de lamentar la labor arbitral que en cap moment va saber aplicar el reglament al Flix, J.D perjudicant clarament l'equip local. El partit acaba 1 - 1 amb varios jugadors del Atlètics Móra la Nova lesionats.

Comparte:
 • Meneame
 • Tafanera
 • Fresqui
 • del.icio.us
 • digg
 • YahooMyWeb
 • Reddit

C.D.Benissanet 2 - Atlètics Móra la Nova 1

evallesp | 23 Noviembre, 2009 00:33

       

Després de 4 jornades consecutives guanyant,  el nostre equip va patir un accident, perdent 2-1 a l'ultim minut.

L'Atlètics Móra la Nova va jugar una primera part amb molta superioritat i avançant-se en el minut 3 al marcador i continuant tenint bastantes ocasions de gol.

A la segona part, destacar la casta del Benissanet que motivat per jugar un derbi contra el lider va saber suplir la diferència de qualitat per guanyar, i va obtindre el premi, ja que al minut 62 un pase llarg va provocar un contra atac que va suposar el 1 - 1 i es a partir d'aqui quan l'Atlètics Móra segueix dominant l'encontre tenint alguna oportunitat clara, pero es en el minut 90 quant el Benissanet rep la pilota de la nostra defensa, provocant el 2 -1 definitiu.

Des d'aquí volem donar anims a l'Atlètics Móra la Nova, doncs tenim un BON EQUIP, poques vegades ens pasarà com aquesta jornada, pero em de tenir en compte que malgrat el bon joc, el factor sort també juga a futbol.

Comparte:
 • Meneame
 • Tafanera
 • Fresqui
 • del.icio.us
 • digg
 • YahooMyWeb
 • Reddit

AT.MÓRA LA NOVA 3 - GINESTAR 2

evallesp | 12 Noviembre, 2009 18:54

El Móra la Nova encadena la segona victoria consecutiva en el derbi riberenc, coincidint amb les Fires del nostre poble cosa que va facilitar la gran afluencia de gent al camp de futbol. Destacar el jugador Ambros Segura que va fer els 3 gols i es la segona setmana que l'Atlètics Móra juga amb el líder i el guanyen.

 

Comparte:
 • Meneame
 • Tafanera
 • Fresqui
 • del.icio.us
 • digg
 • YahooMyWeb
 • Reddit

ENS APROPEM AL LLOC ON ENS CORRESPONT

evallesp | 18 Octubre, 2009 11:29

JESÚS CATALONIA 0  -  AT.MÓRA LA NOVA  1

Victoria a casa del actual lider. Partit molt intensiu els 90 minuts de joc. En el minut 11 gol de Marc Valero. Cal destacar la concentració i el bon joc defensiu del nostre equip. Excelent actuació arbitral, en cap moment s'ha deixat intimidar per les protestes del equip local. Aquest resultat manifesta que l'Atlètics de Móra la Nova esta apropant-se al lloc on li correspont estar. Endavant nois!!!

I per fires esperem al Ginestar, C.D a casa nostra, necessitem el recolç de l'afició, no hi falteu, us hi esperem!!

 (Más)

Comparte:
 • Meneame
 • Tafanera
 • Fresqui
 • del.icio.us
 • digg
 • YahooMyWeb
 • Reddit

Jesús i Maria 1 - At.Móra la Nova 2

evallesp | 06 Octubre, 2009 15:49

Aquest cap de setmana vam disputar el 3er partit de la lliga contra el Jesús i Maria, partit emocionant fins l'ultim moment. Al minut 15 ens va sorpendre l'equip contrari marcant del rebuig d'una falta.

A la segona part va ser domini absolut del Móra amb clarísimes oportunitats de gol i molta mala sort (5 postes). Al minut 72 vam fallar un penalti, al minut 87 va venir el gol de falta per part de l'Alex Jurado i en el min.89 una grant jugada del Marc Valero que va fer justicia, posant el marcador amb un resultat final de 1 a 2.

 

Comparte:
 • Meneame
 • Tafanera
 • Fresqui
 • del.icio.us
 • digg
 • YahooMyWeb
 • Reddit

Primer partit de lliga a casa

evallesp | 28 Septiembre, 2009 15:41

El passat dissabte dia 26 de setembre es va dur a terme el primer partit de lliga a casa nostra amb el U.E Alcanar amb el resultat de 1-1. En Juli Segarra va ser qui va marcar el gol. El resultat va quedar curt per les oportunitats que vam tenir. L'arbit va ser determinant en el resultat ja que al minut 90 va pitar falta fora de l'area, quan era un clar penalti a favor nostre.

A la mitja part del partit, tal com vam comunicar, es va procedir al sorteig extraordinari dels números que vam posar a la venda per recaptar fons per la temporada 2009-2010 i que us detallem:

           1er premi pel núm. 2921  (Càmera de video + pernil) 

           2º premi pel núm. 3304 (Càmera fotos digital + pernil)

           3er premi pel núm. 5157 (Pernil)

 

 

Comparte:
 • Meneame
 • Tafanera
 • Fresqui
 • del.icio.us
 • digg
 • YahooMyWeb
 • Reddit

Federació Catalana de fútbol

evallesp | 25 Junio, 2009 17:16

         La Federació Catalana de Futbol, constituida el 30 de novembre del 1900, és una entitat
  esportiva privada, d'utilitat pública i interès cívic i social.

 • Està constituída per associacions, clubs, agrupacions esportives, àrbitres i entrenadors.
 • Està integrada en la Real Federación Española de Fútbol.
 • Depèn en matèria competitiva i disciplinària, a nivell estatal i internacional,
  de la RFEF i dels òrgans de la F.I.F.A.
 • La llengua catalana, com a llengua pròpia de Catalunya, ho és també de la Federació
  Catalana de Futbol.  (Más)
Comparte:
 • Meneame
 • Tafanera
 • Fresqui
 • del.icio.us
 • digg
 • YahooMyWeb
 • Reddit

Sorteig extraordinari

evallesp | 23 Junio, 2009 18:49

 

   Els unics ingressos dels que disposa el nostre club són les possibles subvencions que rep d'entitats públiques i publicitat de comerços, així com la quota dels socis i els sortejos puntuals. Per aquest motiu i per poder començar amb bon peu la propera temporada 2009-2010, s'han possat a la venda uns tiquets amb el preu de 1€ i sortejem tres premis:

 1. Premi: Càmera de vídeo + pernil
 2. Premi: Càmera de fotos + pernil
 3. Premi: Pernil 

    El sorteig se celebrarà durant el transcurs del 1er partit de lliga que es jugui a casa. Esperem la vostra col.laboració.

     

 

 

 

 

Comparte:
 • Meneame
 • Tafanera
 • Fresqui
 • del.icio.us
 • digg
 • YahooMyWeb
 • Reddit

Campionat fútbol sala d'estiu 2009

evallesp | 18 Junio, 2009 18:48

 

 

   El proper 29 de juny al Poliesportiu Municipal Antoni Mateu es durà a terme el tradicional Campionat de Fútbol Sala d'estiu entre equips locals i de pobles veïns. Tots aquells que formeu un equip i vulgueu participar us podeu inscriure mitjançant algun membre del Club Atlètics. 

Els que vulgueu venir a veure els partits i animar als vostre equip, podreu gaudir del nou servei de bar d'estiu, de les antigues piscines.

 

 

 

Comparte:
 • Meneame
 • Tafanera
 • Fresqui
 • del.icio.us
 • digg
 • YahooMyWeb
 • Reddit
technorati tags: , , ,

BENVINGUTS AL BLOG

evallesp | 16 Junio, 2009 18:57

Benvinguts al blog del Club Atlètics de Móra la Nova. La junta directiva del club ha decidit aprofitar les noves tecnologies que tenim al nostre abast per tenir un punt de trobada, fora del terreny de joc, tots els entrenadors, jugadors, socis i simpatitzants de la nostra i altres entitats esportives, i així poder expresar les nostres opinions, també podrem mantenir-vos informats de les cròniques i resultats de les jornades, així com dels esdeveniments que es vagin duen a terme cada temporada.

Esperem aprofiteu aquest mitjà per deixar els vostres comentaris i crítiques, desitjant que sempre siguin de la forma mes respectuosa i constructiva posible. Tenint en compte que tots aquells que formem part del club estem posant tota la nostra il.lusió i estem dedicant unes hores de feina de la millor manera que podem o sabem i de forma totalment voluntaria i altruista, per poder representar el poble de Móra la Nova arreu de Catalunya, com es mereix.

 

Comparte:
 • Meneame
 • Tafanera
 • Fresqui
 • del.icio.us
 • digg
 • YahooMyWeb
 • Reddit

 
Accessible and Valid XHTML 1.0 Strict and CSS
Powered by LifeType - Design by BalearWeb