Aquesta temporada la secció de patinatge del club inicia la seva col·laboració amb la Federació Catalana de Patinatge organitzant una de les competicions més multitudinàries de l'any.

Durant el cap de setmana del 29 i 30 de setembre, al pavelló poliesportiu municipal, tingué lloc el  III TROFEU PROVINCIAL D'INICIACIÓ. Aquest trofeu té com a finalitat que tots els patinadors i patinadores de la província que encara no han assolit el nivell de "Categoria" puguin mesurar les seves forces i comparar-se amb d'altres patinadors de les mateixes edats.
 
 
  El dissabte, en una maratoniana jornada que s'inicia a les 9 del matí i finalitzà a les 8 del vespre, participaren els patinadors del nivell 1 organitzats en quatre grups (de fins a 8 anys, de 9 i 10 anys, d'11 i 12 anys i de 13 anys o més). El diumenge fou una mica més tranquil i es disputà una única sessió, des de les 8 del matí fins a les 2 del migdia, amb els patinadors del nivell 2.


     En aquesta ocasió han participat gairebé 150 patinadors pertanyents al C.E. Vendrell, al C.N. Reus Ploms, al C.P. Alcanar, al C.P. Calafell, al C.P. Cambrils, al C.P. Dertusa, al C.P. Escola Ampostina de Patinatge,al Reus Deportiu i al Club Patí El Pla de Santa Maria

     
RESULTATS NIVELL 1

Categoria:  fins a 8 anys

1.- Ariadna Agudo Aguiló (C.N. Reus Ploms) 
2.- Laura Ballestero Borrego (C.N. Reus Ploms)
3.- Ariadna Pizarro Llauradó (Reus Deportiu)

12.- Abril Ormaechea Calvo (C.P. El Pla de Santa Maria)
19.- Ariadna Salas Artacho (C.P. El Pla de Santa Maria)
21.- Mar Fonts Alabau (C.P. El Pla de Santa Maria)
24.- Montserrat Serra Casaponsa (C.P. El Pla de Santa Maria)

Categoria: de 9 i 10 anys

1.- Alba Borrego Tarragó (C.N. Reus Ploms)
2.- Montserrat Rius Sangenís (C.P. Cambrils)
3.- Paula Ramon Malràs (C.P. Dertusa)

21.- Anna Bernardo i Baldrich (C.P. El Pla de Santa Maria)
31.- Judith Alberola Alonso (C.P. El Pla de Santa Maria)

Categoria: 11 i 12 anys
1.- Irene Mialet Alonso (C.P. Cambrils)
2.- Glòria Guevara Álvarez (C.N. Reus Ploms)
3.- Judith Sanahuja Artiga (Reus Deportiu)

6.- Laia Pérez Bosch (C.P. El Pla de Santa Maria)
8.- Sandra Salcedo Montcusí (C.P. El Pla de Santa Maria)
11.- Aina Valverde Ferré (C.P. El Pla de Santa Maria)

Categoria: 13 anys i més

1.- Judith Pegueroles Bel (C.P. Dertusa)
2.- Mònica Ricar Weiler (C.P. Calafell)
3.- Júlia Alsamora Borraz (C.P. Calafell)


RESULTATS NIVELL 2

Categoria:  fins a 8 anys

1.- Alba Fibla Aguiló (C.P. Alcanar) 
2.- Laia Fibla Bosch (C.P. Alcanar)
3.- Josep Vea Fibla (C.P. Alcanar)

Categoria: de 9 i 10 anys

1.- Sílvia Miravent Garriga (C.P. Calafell)
2.- Victòria Villarino LÛpez (C.E. Vendrell)
3.- Ingrid Espinosa Reyes (C.P. Calafell)

10.- Zaira Ormaechea Calvo (C.P. El Pla de Santa Maria)

Categoria: 11 i 12 anys
1.- Clàudia Alfonso Bravo (Reus Deportiu)
2.- Andrea Martos de la Torre (C.P. Calafell)
3.- Mireia Artigau Bueno (C.P. Cambrils)

Categoria: 13 anys i més

1.- M. Victòria Adell Bonfill (C.P. Dertusa)
2.- Eylin Linares Periaez (Reus Deportiu)
3.- AlÌcia Cobelo Latorre (Reus Deportiu)

8.- Georgina Canela Ferré (C.P. El Pla de Santa Maria)
13.- Glòria Amenós Serra (C.P. El Pla de Santa Maria)