XXVIena Festa del Patinatge de la Territorial de Tarragona     

40è Aniversari del Club Patí (1967-2007)

    El divendres dia 22 de juny, al restaurant Masia del Pla, es celebrà la XXVIena Festa del Patinatge de la Federació Catalana de Patinatge Territorial de Tarragona. Aquest esdeveniment ha estat organitzat conjuntament per la F.C.P. Territorial de Tarragona i pel Club Patí El Pla de Santa Maria que durant aquest any celebra el seu 40è aniversari (1967-2007).

     La Festa del Patinatge reuneix des de fa 26 anys a tots aquells clubs i persones de la província vinculades amb el món del patinatge que volen acompanyar a les persones i clubs guardonats al llarg de la temporada.

     En aquesta ocasió prop de dues-centes acudiren a la cita anual i després d’un magnífic sopar gaudiren de la gala de lliurament dels guardons i distincions corresponents a la temporada 2006-2007.

     L’acte fou presidit pel Sr. Francesc Aguiló (Delegat Territorial d’Esports de la Generalitat de Catalunya), pel Sr. Ramon Basiana (President de la Federació Catalana de Patinatge), pel Sr. Rafel Serrano (President de la Federació Catalana de Patinatge Territorial de Tarragona), pel Sr. Mateu Montserrat (Alcalde del Pla de Santa Maria) i pel Sr. José Rodríguez (Regidor d’esports de l’ajuntament del Pla de Santa Maria).

 

(Clica aquí si vols veure les fotografies)

  Abans de començar el sopar tots els presents a l’acte reberen un petit obsequi del C.P. El Pla de Santa Maria amb motiu del 40è aniversari. Durant el sopar l’actual presidenta del club, la Sra. Teresa Sisquella, juntament amb el secretari feren els honors i tallaren el pastís commemoratiu.

 

GUARDONS CORRESPONENTS A LA TEMPORADA 2006-2007

 GUARDÓ AL MERIT ESPORTIU DE 1r NIVELL

 
Laura Sánchez             -          Reus Deportiu              -     1a al Campionat de Catalunya de patinatge

                                                                                         1a al Campionat d’Espanya de patinatge

                                                                                         3a al Campionat d’Europa de patinatge

                                                                                         4a al Campionat Mundial de patinatge

 


GUARDÓ AL MERIT ESPORTIU 2n NIVELL

 

Equip sènior               -          Reus Deportiu              -        Campió supercopa d’Espanya d’hoquei

Marc Gual                  -          Reus Deportiu              -        Camp. d’Europa selecció sènior d’hoquei

Lluís Teixidó               -          Reus Deportiu              -        Camp. d’Europa selecció sènior d’hoquei

M. Carme Juncosa              C.E. Vendrell               -      1a Camp. de Catalunya parelles dansa

                                                                                         2a Camp. d’Espanya de parelles dansa    

Albert Rovira               -          C.E. Vendrell               -     1r Camp. de Catalunya parelles dansa

                                                                                         2n Camp. d’Espanya de parelles dansa

Júlia Ventura                -          C.P. L’Aldea               -      1a Campionat d’Espanya juvenil pat.

                                                                                         5a Campionat d’Europa juvenil pat.

Mireia Faiges               -          Reus Deportiu              -       1a Campionat de Catalunya cadet pat.

                                                                                          2a Campionat d’Espanya cadet pat.

                                                                                          4a Campionat d’Europa cadet pat.

Antoni Guarque           -          Reus Deportiu              -      1rs Camp. Espanya sel. autonòm. infantil d’hoquei  

Josep M. Barberà        -          Entrenador                   -      1rs Camp. Espanya sel. autonòm. infantil d’hoquei  

Xavier López               -          Reus Deportiu              -      1r Camp. de Catalunya juvenil pat.

                                                                                           2n Camp. d’Espanya juvenil pat.

                                                                                             4t Camp. d’Europa juvenil pat.

Irene Espuny                -          Escola Ampostina        -         1a Camp. de Catalunya aleví parelles

                                                                                             1a Camp. d’Espanya aleví parelles

Pau Forés                    -          Escola Ampostina        -          1r Camp. de Catalunya aleví parelles

                                                                                              1r Camp. d’Espanya aleví parelles

 

 

GUARDÓ AL MERIT ESPORTIU 3r NIVELL

 

Emma de Vargas         -          C.P. Calafell              -          4a Camp. d’Espanya de figures pat.

Agustí Quesada          -          C.P. Amposta             -          1r Camp. de Catalunya junior de pat.

Jasmina Martínez        -          C.P. L’Aldea               -          5a Camp. d’Espanya cadet pat.

“Trencat Fronteres”     -          Reus Deportiu            -          3r Camp. d’Espanya grup xou gran

“Oblidats”                  -          Reus Deportiu             -          4t Camp. d’Espanya grup xou petit

“Crema i regeneració del bosc” -  C.P. L’Aldea        -         5è Camp. d’Espanya grup xou gran

“Bactèries”                -          Reus Deportiu             -         2n Camp. de Catalunya grup xou cadet

 

 
DISTINCIONS ESPECIALS

 
C.P. Calafell                -          Ascens a 1a Nacional Catalana d’hoquei patins

Reus Deportiu             -          Ascens a 1a Catalana d’hoquei patins

C.P. Flix                     -          Ascens a 1a Catalana d’hoquei patins

Carme García              -          Casal de l’Espluga       -            Millor delegat d’hoquei

Fermí Bernardo           -          C.P. El Pla de Sta. Maria   -      Millor delegat de patinatge artístic

 

 DISTINCIÓ AL MERIT FEDERATIU A PERSONES I ENTITATS

 
Antoni Salvadó            -          Ex-arbritre       -        Per la promoció del nostre esport       

Carles Colomer            -                               -          Per la promoció del nostre esport       

Mateu Montserrat        -    Alcalde del Pla        -       Per la promoció del nostre esport       

C.P. El Pla de Santa Maria                              -        Pel seu 40è aniversari (1967-2007)

 

 

CAMPIONTATS TERRITORIALS 2006-2007


BENJAMINS:     1.- C.H. Vila-seca “A”          2.- Reus Deportiu “A”          3.- C.E. Vendrell “A”

ALEVINS:          1.- Reus Deportiu “A”            2.- C.P. Flix                         3.- Reus Deportiu “B”

INFANTILS:      1.- C.H. Vila-seca “A”           2.- Reus Deportiu “A”          3.- C.H. Vila-seca “B”

JUVENILS:        1.- Reus Deportiu                   2.- C.H. Vila-seca                3.- C.P. Valls

JUNIORS:          1.- C.H. Vila-seca “A”           2.- Reus Deportiu                 3.- C.P. Calafell

2a CATALANA: 1.- Reus Deportiu                  2.- C.P.  Flix                        3.- C.H.P. Amposta

 

 
TROFEU A L’ESPORTIVITAT “ANDREU SANTACANA”

 
BENJAMINS:              C.E. Vendrell “A”

ALEVINS:                  Reus Deportiu “A”      

INFANTILS:               Reus Deportiu “B”

JUVENILS:                C.P. Calafell

JUNIORS:                  C.H. Vila-seca

2a CATALANA:        C.H.P. Amposta

 (Clica aquí si vols veure les fotografies)